Zpravodaj
Tříkrálová sbírka 2019
30.12.2018 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 132x

Chcete s příchodem roku 2019 udělat něco dobrého a pomoci těm, kteří to potřebují? Můžete. Hned prvním dnem nového roku totiž odstartuje tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou České republiky. Jedná se již o devatenáctý ročník jedné z největších dobrovolnických akcí u nás.

Sbírka probíhá od 1. do 14. ledna, kdy v ulicích obcí a měst celé republiky potkáte menší i větší koledníky v kostýmech tří králů. Do připravených kasiček s logem Charity ČR, které jsou úředně zapečetěné místně příslušným městským či obecním úřadem nebo magistrátem a označené číslem, které musí souhlasit s číslem průkazky koledníků, budete moci přispět na lidi v nouzi na území České republiky. Podpoříte tak nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další, a to přímo v regionech, kde jsou peníze vybírány. Deset procent výtěžku je pak věnováno na pomoc v zahraničí.

Pomoci ale můžete také prostřednictvím dárcovské SMS na číslo 87 777. Podle výše částky stačí do zprávy uvést text DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 nebo DMS KOLEDA 90. Další možností je příspěvek platební kartou či převodem na účet Charity ČR. Potřebné údaje naleznete na webových stránkách akce https://www.trikralovasbirka.cz, kde se dozvíte vše o pořádané sbírce, včetně jejích výsledků a využití.

Do systému vložil: TICHÁ Anna
Další články
Titulek
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti
Vodní skluzavky
Český den proti rakovině
Česko svítí modře