Zpravodaj
Zemřel Alan Leather, bývalý zástupce generálního tajemníka PSI
07.03.2019 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 546x

OS UNIOS je hluboce zarmoucen smrtí bývalého zástupce generálního tajemníka Mezinárodní konfederace veřejných služeb (PSI) Alana Leathera. Alan zemřel ve věku 77 let v neděli 3. března 2019 po dlouhé nemoci.

Foto: Alan Leather

Jeho smrt je velkou ranou pro mnoho lidí po celém světě, pro dělníky a odboráře ve veřejných službách, pro zaměstnance, kteří s ním mnoho let pracovali, a pro mnohé odborové organizace, kterým pomohl dosáhnout jejich současné síly.

Když Alan vstoupil do PSI v roce 1987 jako tajemník pro vzdělávání, přinesl bohaté zkušenosti a své jedinečné dispozice. Byl vynikajícím lektorem dospělých a za pomoci organizací na podporu solidarity rozvinul síť talentovaných trenérů PSI, která odráží regionalizaci struktur PSI.

Na počátku 90. let Alan vedl snahy o integraci odborů bývalých sovětských republik do PSI a EPSU. Byla to vyčerpávající, ale vzrušující práce, při které Alan uplatnil všechny své dovednosti. PSI otevřela pobočky v Praze, Bukurešti, Kyjevě a Moskvě.

Mimo jiné pomohl otevřít cestu našemu svazu do mezinárodních organizací. Díky němu byl OS UNIOS první svaz z ČR a celého východního bloku, který se stal členem Mezinárodní konfederace veřejných služeb.

Pobočky PSI v obvodu v severovýchodní Evropě si pamatují Alana jako „člověka s obrovskou duší a nevyčerpatelnou energií ... Alan byl kmotrem mezinárodní příbuznosti ...“

Alan bude velice chybět.

Do systému vložil:
VOTAVA Michal
Další články
Titulek
Mezinárodní vzpomínkový den
Světový den zvýšení povědomí o autismu
O přestupném roce
Jaká výročí nás čekají v roce 2020?
PF 2020
Půjdem spolu na betlémy...
Svatomartinské slavnosti
Za dobrým vínem a příjemnými zážitky
Filmové a pohádkové hrady a zámky podruhé
Na hrady a zámky. Filmové a pohádkové...
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti
Vodní skluzavky
Český den proti rakovině
Česko svítí modře