Stravenky vs. stravovací paušál
18.12.2020 | Zpravodajství OS | Pro členy svazu | Přečteno: 1 426x

V posledních týdnech nám přibývají vaše dotazy, které se týkají nového stravovacího paušálu. Zajímá vás, jakým způsobem je možné stravovací paušál sjednat do vašich podnikových kolektivních smluv. Zda je možný souběh klasických stravenek, závodního stravování spolu se stravovacím paušálem. Posíláte nám konkrétní dotazy, na příkladech z vašich základních organizací, zda bude pro vaše členy, respektive všechny zaměstnance, výhodnější zůstat u stávajících stravenkových poukázek, ať už v papírové formě či na kartě, nebo přejít na stravovací paušál. A v neposlední řadě se samozřejmě zajímáte o to, jakým způsobem bude paušál zdaněný či jakým způsobem, a zda vůbec, k němu bude možné přispívat z FKSP či sociálního fondu zaměstnavatele.

Všichni jistě víte, že v současné chvíli, a to i přes to, že jsme se přehoupli přes polovinu prosince, nejsou schváleny příslušné zákony. Stále nevíme přesně jakým způsobem budou od příštího roku zdaněny naše mzdy, platy a tak dále. Stejně tak je to se stravovacím paušálem.

Z tohoto důvodu vám v současné chvíli nejsme schopni poskytnout přesné informace a odpovědi na veškeré vaše dotazy, které se ke stravovacímu paušálu vztahují, a následně pak připravit vzorová znění pro sjednání paušálu do kolektivních smluv či příklady, podle kterých zjistíte, co bude pro vaše členy i všechny zaměstnance nejvýhodnější.

Připravovaný stravenkový paušál, jako novou formu benefitu, pro vás sledujeme již několik měsíců, ale dokud nebude uzákoněn, není možné jeho poskytování do kolektivních smluv sjednávat.

Je třeba počkat, až vyjde ve Sbírce zákonů.

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Témata
dotazy-clenuekonomika
Další články
Titulek
Výzva POS OS UNIOS na pořadatelství svazových sportovních her 2023
Mimořádný příspěvek při karanténě/izolaci – tzv. izolačka
Program Antivirus prodloužen a rozšířen
Kurzarbeit je tady!
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 9. 3. 2021
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 2. 2. 2021
Je povinností zaměstnance podrobit se testu na COVID-19 nebo očkování proti COVID-19?
Plán akcí na rok 2021
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 3. 11. 2020
Režim A programu Antivirus prodloužen do konce roku. MPSV přichází s vylepšením, které ohroženým zaměstnancům a firmám ještě více pomůže
Jak na ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 – stav k 13. 10. 2020
Podzimní nabídka hotelu Olšanka pro členy odborů
Zákoník práce po novele – část VI. – pracovní volno související s akcí pro děti a mládež
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 10. 8. 2020
Zákoník práce po novele – část III – sdílené pracovní místo