Zpravodaj
Petice proti propouštění bez udání důvodu: Zastavme ohrožení pracovních práv!
24.04.2024 | Zpravodajství OS | Volné články | Přečteno: 848x

Vážená paní předsedkyně, vážený pane předsedo,

obracíme se na Vás s prosbou o podporu petice proti zavedení možnosti propouštět zaměstnance bez udání důvodu. Vláda tento návrh stále prosazuje a tlačí na jeho schválení, i přes masivní odpor ze strany odborů a široké veřejnosti.

Situace je vážná. Propouštění bez udání důvodu by znamenalo ohrožení stability pracovního trhu a dramatické zhoršení postavení zaměstnanců. Zaměstnavatelé by získali neomezenou moc nad svými zaměstnanci a mohli by je beztrestně propouštět i v případě, že by k tomu neexistoval žádný opodstatněný důvod.

Z tohoto důvodu se ČMKOS rozhodla prodloužit petici proti propouštění bez udání důvodu do 15. 5. 2024. Po tomto datu bude petice předána Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny.

Všechny informace o petici a propagační materiály naleznete na stránce https://petice.cmkos.cz. Prosím, šiřte tuto informaci mezi svými kolegy a známými a aktivně se zapojte do kampaně proti propouštění bez udání důvodu. Jedná se o zásadní otázku, která se dotýká všech pracujících v České republice.

Děkujeme za Vaši podporu a věříme, že společnými silami dokážeme tento nehorázný návrh zastavit.

Prosím, po odeslání petice nám sdělte počet podpisů, které jste shromáždili. Vaše informace nám pomohou lépe zmapovat rozsah podpory a zdůraznit důležitost této iniciativy.

S pozdravem,

JUDr. Jitka Kocianová Radek Jurečka
předsedkyně místopředseda
Do systému vložil:
VOTAVA Michal Jan
Přílohy k článku [ke stažení]
PřílohaZařazeno
Petice proti propouštění bez udání důvoduOstatní dokumenty
Plakát k Petici proti propouštění bez udání důvoduOstatní dokumenty
Témata
ČMKOSzakonik-prace
Další články
Petice proti propouštění bez udání důvodu