Zpravodaj
Minimální mzda a dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr
11.08.2017 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 102x

Dotaz: Prý se nově na dohody o pracovní činnosti vztahuje minimální mzda i zaručená mzda. Je to pravda?

Dotaz: Prý se nově na dohody o pracovní činnosti vztahuje minimální mzda i zaručená mzda. Je to pravda?

Odpověď: Na základě § 111 odst. 1 zákoníku práce se na dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce) vztahuje minimální mzda. Zaručená mzda, která je upravena v § 112 zák. práce, se na tyto dohody nevztahuje. V závěru bude vhodné uvést, že se na tyto dohody však vztahuje zásada rovného zacházení, uvedená v § 16 odst. 1 zák. práce a v § 110 zák. práce.

JUDr. Jaromír Zrutský

Do systému vložil:
JUDr. ZRUTSKÝ Jaromír
Témata
pravo
Další články
Titulek
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti
Vodní skluzavky
Český den proti rakovině
Česko svítí modře