Zpravodaj
Cestou necestou okolo Pavlova 2018
19.09.2018 | Zpravodajství OS | Sportovní hry | Přečteno: 2 588x

O uplynulém víkendu 15.–17. září 2018 se konaly další sportovní hry, tentokrát v Pavlově. Druhá letošní turistika a cyklistika byla pořadateli naplánována v jedinečném prostředí Pálavy.

Sportovních her se zúčastnilo 19 družstev s celkovým počtem 88 účastnic a účastníků, o které se staralo 6 pořadatelek a pořadatelů. Zájem o hry na Pálavě byl tak velký, že jsme museli být ubytováni celkem na 4 místech. Ubytování, spokojená bříška turistů i pořadatelů zajišťoval Penzion u Bednářů, který se osvědčil již v minulých letech a podle ohlasů své pověsti dostál i v letošním roce. Během pátečního odpoledne a večera jsme se všichni sjížděli. Po výborné večeři proběhlo přivítání a seznámení s programem na celý víkend.

Pořadatelé pro turisty připravili túru v celkové délce 13 km. Na trase bylo nutné projít 3 kontroly. První kontrola byla na Dívčích hradech. Počasí bylo, jak je již dobrým zvykem, objednané. Všechna družstva, posilněná snídaní a s úsměvy na rtech, zdolala výstup nad Pavlov na jedničku. Cesta dále vedla ke druhé kontrole, která byla na rozcestí Soutěska. Odtud se již všichni vydali směrem na Horní a následně Dolní Věstonice. Na třetí kontrole v Dolních Věstonicích už na účastníky čekala nejvýznamnější zdejší obyvatelka, která asistovala pořadatelům z řad zaměstnanců svazu. Na první a druhé kontrole se o turisty vzorně postarali pořadatelé z řad Městské policie Brno. A jelikož je turistika sport náročný, někdy doslova vrcholový, tak si některá družstva po zdolání náročné trasy ještě dobrovolně pár kroků či schůdků, za účelem doplnění vitamínů a minerálů, přidala. Všichni jsme se nakonec sešli dle pokynů zpět v penzionu u společné večeře.

Vzhledem k vyrovnaným výsledkům a nasazení všech účastníků proběhlo vyhlášení výsledků pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Sobotní den zakončil Mr. DJ nejoblíbenějšími hudebními kousky a radoval se z plného parketu. V neděli ráno jsme se po snídani všichni rozloučili a vydali na cestu zpět. Těšíme se na další společné zdolávání vrcholů a poznávání dalších kousků naší země v příštím roce. 

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Související články
Titulek
Na Šumavě byla Havaj
Foto k článku
Další články
Titulek
Šipky na Zadově
Sportovní hry v roce 2022
Sportovní hry 2022
Sportovní hry 2021
Zrušení turistiky ve Splavech
Koulení v Olomouci
Zrušení všech SSH v prvním pololetí 2020
Změna zásad o pořádání sportovních her
Sportovní hry 2020
Turistika Zadov
SSH 2019 – šipky a stolní tenis
SSH 2019 – turistika Šumava
Turistika 2019 – Jeseník
Svazové sportovní hry 2019
IX. ročník turnaje jednotlivců v šipkách Bezděz 2019