Zpravodaj
Školení v Rožnově
05.10.2018 | Zpravodajství OS | Vzdělávání | Přečteno: 2 367x

Ve dnech 18. a 19. září se v Rožnově pod Radhoštěm konalo školení odborových funkcionářů spadajících pod KM Olomouc. Do hotelu Horal dorazilo více než 70 odborářů a odborářek.

Školení zahájil regionální manažer, který seznámil všechny účastníky s programem celého školení. Během úterního dopoledne pak byly prezentovány aktuální informace o dění ve svazu a ČMKOS. Následovaly praktické ukázky nového svazového webu a práce s intranetem. V souvislosti s konáním mítinku Konec levné práce v týdnu před školením byly všem představeny informace, které na mítinku zazněly. Těmi nejdůležitějšími byl požadovaný mzdový nárůst, navýšení dovolené na zotavenou, zrušení karenční doby a v neposlední řadě požadavky na bezpečné a zdravé pracoviště.

Po společném obědě a ubytování následovaly informace a analýza obsahu podnikových kolektivních smluv sjednaných pro rok 2018, novinky v oblasti BOZP a první část školení o postavení odborové organizace v právních předpisech. První den byl zakončený společnou večeří a volnou zábavou.

Po středeční snídani pokračovalo školení a zbývající informace z balíčku práv a povinností odborových organizací, principy práva na informace, projednávání a spolurozhodování. Zbývající část školení vyplnily dotazy, na které se všichni lektoři snažili odpovídat individuálně i v průběhu celého školení. To bylo zakončeno obědem. Lektoři i účastníci se rozloučili s přáním brzkého shledání na dalších školeních. Společně jsme se shodli na přání zopakovat školení na stejném místě, vzhledem ke kvalitě poskytovaných služeb, a na poděkování regionálnímu manažerovi za výbornou organizaci a výběr místa. Těšíme se na další školení a setkání.

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Foto k článku
Další články
Titulek
Zrušení centrálních školení v Praze a Olomouci v roce 2020
Regionální školení KM Hradec Králové
Regionální školení KM Praha a KM Soběslav
Jezdíme za vámi, rádi vás potkáváme.
Seminář „Odbory a BOZP“, květen 2018, Brno
Seminář „Zákoník práce“, květen 2018, Brno
Seminář „Odbory a BOZP“, květen 2018, Praha
Seminář „Zákoník práce“, květen 2018, Praha