Zpravodaj
Svazové sportovní hry 2019
17.01.2019 | Zpravodajství OS | Sportovní hry | Přečteno: 2 757x

V loňském roce jsme pro vás s pomocí garantů připravili sportovní hry, které měly hned několik nej. Těší nás vaše ohlasy a váš každým rokem se zvětšující zájem o účast na sportovních hrách. Rádi se s vámi potkáváme, v některých případech jako noví a ve většině jako letití známí. Oceňujeme vašeho týmového ducha, smysl pro fair play i vaši fantazii a schopnost bavit sebe i ostatní při tematických večerech. To jsou jen některé důvody, proč zase baví nás sportovní hry připravovat, stále pro vás hledat a nacházet zajímavá místa pro jejich konání a neustále vše pilovat k dokonalosti.

Již v loňském roce jsme pro vás snížili startovné na sportovní hry a snažili jsme se maximálně navýšit ubytovací kapacity.

Letošní novinkou je systém přihlašování přes intranet, který je podobný jako v minulých letech. Účastníci turnaje šipek, který pořádá MO innogy Praha v březnu, si to již vyzkoušeli. V kalendáři je přehled všech sportovních her, které v letošním roce proběhnou. V určených termínech (1. března pro sporty v prvním pololetí a 15. června pro sporty ve druhém pololetí) se u jednotlivých sportů v kalendáři objeví možnost přihlášení. Stejně jako v minulosti je nutné znát evidenční číslo člena, kterého chcete přihlásit. Po odeslání přihlášek proběhne ověření, zda účastníci splňují podmínky pro účast, a poté schválení účastníků, které následně uvidíte v seznamu přihlášených u jednotlivých sportů. Po schválení účastníků se pod seznamem zobrazí tabulka pro platbu startovného. Jakmile dojde k ověření platby, tak se vám potvrzení také objeví v kalendáři u seznamu přihlášených.

Jaká zajímavá místa a termíny jsme pro vás tedy přichystali pro letošní rok?

 1. Jeseník – turistika a cykloturistika, 17. až 19. května 2019
  počet účastníků 100 osob, družstva 2 až 4 osoby
  garant: Libor Urban a ZO OS UNIOS innogy Šumperk

Pěší budou ubytováni v Hotelu Slovan v Jeseníku, cyklisté v cyklohotelu Starý Mlýn v Dětřichově. Jelikož jsou oba hotely daleko od sebe, budou obě skupiny tentokrát oddělené. Myslete na to již při přihlašování, zda chcete jet na kolech, nebo jít pěšky. Pěší trasu půjdete na Čertovy kameny, Zlatý Chlum a přes Křížový vrch zpět. Cyklisté pojedou podobnou trasu přes Rejvíz s kontrolními body u Čertových kamenů a na Křížovém vrchu.

 1. Hluboká nad Vltavou – bowling, 31. května až 2. června 2019
  počet účastníků 80 osob, družstva 4 osoby
  počet špekáčků 160 kusů (po zkušenosti z loňského roku)
  garant: Jindřich Bříza za pomoci ZO OS UNIOS Praha

Ubytování bude opět ve Sporthotelu Barborka a turnaj v herně u Vltavy jako v minulém roce.

 1. Zadov – turistika a cykloturistika, 13. až 15. září 2019
  počet účastníků 100 osob, družstva 2 až 4 osoby
  garant: Eva Táborská a ZO MO Brno

Účastníci budou ubytováni v hotelu Zadov. Cestou se podíváme přes vrch Přílby do Kvildy a poté přes Jezerní slať, Vydří most a Zlatou studnu zpět k hotelu. Cyklisté a s nimi případně zdatnější turisté pojedou z Kvildy až k pramenu Vltavy.

 1. Medlov – šipky a stolní tenis, 8. až 10. listopadu 2019
  počet účastníků 200 osob, družstva 4 osoby
  garant: Radek Jurečka a MO OS UNIOS innogy – šipky
  garant: Jan Wolf a MO ROMO Fulnek – stolní tenis

Turnaje proběhnou opět v hotelu Medlov ve Fryšavě. Šipky se budou hrát stejným systémem jako v minulém roce, tzn. kvalifikace a poté vyřazovací zápasy družstev.

I v tomto roce pro vás chystáme tematický večer, a to v sobotu večer na Zadově. Náměty jste nám poskytli, stejně jako pro předchozí ročníky, vy, a to již během havajské párty na Špičáku. Na Zadově se vrátíme do dětství, protože zvítězilo téma „Můj nejoblíbenější večerníček“. My už se začínáme chystat a co vy?

Těšíme se brzy na viděnou!

Do systému vložil:
VOTAVA Michal Jan
Další články
Titulek
Šipky na Zadově
Sportovní hry v roce 2022
Sportovní hry 2022
Sportovní hry 2021
Zrušení turistiky ve Splavech
Koulení v Olomouci
Zrušení všech SSH v prvním pololetí 2020
Změna zásad o pořádání sportovních her
Sportovní hry 2020
Turistika Zadov
SSH 2019 – šipky a stolní tenis
SSH 2019 – turistika Šumava
Turistika 2019 – Jeseník
IX. ročník turnaje jednotlivců v šipkách Bezděz 2019
Cestou necestou okolo Pavlova 2018