Český den proti rakovině
01.05.2019 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 1 236x

Český den proti rakovině je jednou z nejstarších a nejznámějších sbírkových akcí u nás. I letos budete moci v měsíci květnu přispět na boj s touto nemocí a podpořit ty, kteří se s ní potýkají. Ve středu 15. května se sbírka, pořádaná organizací Česká liga proti rakovině Praha, uskuteční již potřiadvacáté.

První sbírkový den proběhl v roce 1997 a čeští organizátoři jím navázali na tzv. Narciskové dny (Daffodil Days) pořádané organizací Irish Cancer Society. Cílem akce je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi a za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině, konkrétně na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života pacientů, podporu výzkumu a na vybavení onkologických center.

Kytičku s barevnou stužkou můžete u dobrovolníků ve žlutých tričkách zakoupit již za 20 korun. Spolu s ní obdržíte i letáček informující tentokráte o nádorových onemocněních plic, která jsou hlavním tématem letošní sbírky. Barva stužky, která se rok od roku stejně jako téma obměňuje, bude letos meruňková. V případě, že nebudete mít šanci pořídit kytičku v ulicích, můžete se zapojit a přispět také prostřednictvím dárcovské SMS. Potřebné informace naleznete na oficiálních stránkách akce https://www.denprotirakovine.cz/.


 

Do systému vložil: TICHÁ Anna
Další články
Titulek
Den veřejných služeb OSN
7. dubna – Světový den zdraví – Žádný zisk z pandemie
Rozhodnutí VV k akcím v roce 2021
PF 2021
Zrušení všech Regionálních školení KM
Ochranné rukavice pro práci s ruční řetězovou pilou
Zákoník práce po novele – část V. – vliv překážek v práci na dovolenou a ostatní změny
Zákoník práce po novele – část IV. – dovolená za kalendářní rok, její poměrná část a dodatková dovolená
Mezinárodní vzpomínkový den
Světový den zvýšení povědomí o autismu
O přestupném roce
Jaká výročí nás čekají v roce 2020?
PF 2020
Půjdem spolu na betlémy...
Svatomartinské slavnosti