Zpravodaj
Český den proti rakovině
01.05.2019 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 595x

Český den proti rakovině je jednou z nejstarších a nejznámějších sbírkových akcí u nás. I letos budete moci v měsíci květnu přispět na boj s touto nemocí a podpořit ty, kteří se s ní potýkají. Ve středu 15. května se sbírka, pořádaná organizací Česká liga proti rakovině Praha, uskuteční již potřiadvacáté.

První sbírkový den proběhl v roce 1997 a čeští organizátoři jím navázali na tzv. Narciskové dny (Daffodil Days) pořádané organizací Irish Cancer Society. Cílem akce je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi a za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině, konkrétně na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života pacientů, podporu výzkumu a na vybavení onkologických center.

Kytičku s barevnou stužkou můžete u dobrovolníků ve žlutých tričkách zakoupit již za 20 korun. Spolu s ní obdržíte i letáček informující tentokráte o nádorových onemocněních plic, která jsou hlavním tématem letošní sbírky. Barva stužky, která se rok od roku stejně jako téma obměňuje, bude letos meruňková. V případě, že nebudete mít šanci pořídit kytičku v ulicích, můžete se zapojit a přispět také prostřednictvím dárcovské SMS. Potřebné informace naleznete na oficiálních stránkách akce https://www.denprotirakovine.cz/.


 

Do systému vložil: TICHÁ Anna
Další články
Titulek
Mezinárodní vzpomínkový den
Světový den zvýšení povědomí o autismu
O přestupném roce
Jaká výročí nás čekají v roce 2020?
PF 2020
Půjdem spolu na betlémy...
Svatomartinské slavnosti
Za dobrým vínem a příjemnými zážitky
Filmové a pohádkové hrady a zámky podruhé
Na hrady a zámky. Filmové a pohádkové...
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti
Vodní skluzavky
Česko svítí modře
Protest ZO Pražské plynárenské proti odvolání zástupců zaměstnanců z dozorčí rady