Poradenství
Zápočtový list
11.06.2019 | Poradenství | Od našich členů | Přečteno: 269x

Dotaz: Někde jsem se dočetla, že v zápočtovém listu se již nesmí uvádět výše průměrného výdělku. Je to pravda?

Odpověď: Ano, je to pravda. Podle § 313 odst. 2 zák. práce údaje o výši průměrného výdělku a o dalších skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti je zaměstnavatel povinen uvést pouze na žádost zaměstnance v odděleném potvrzení. V potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtovém listu) tento údaj uvést nesmí.  Tato právní úprava má svou logiku. Především není nutné ani vhodné, aby nový zaměstnavatel musel znát výši jeho výdělku u předchozího zaměstnavatele. V některých případech to mohlo zaměstnance i poškodit, protože mu zaměstnavatel stanovil nižší mzdu, než původně chtěl.

Do systému vložil:
JUDr. ZRUTSKÝ Jaromír
Témata
dotazy-clenupravo
Další články
Titulek
Cesta do zaměstnání a pracovní cesta
Příspěvek na penzijní pojištění pro pracujícího důchodce
Výše výdělku u dohody o provedení práce
Práce přesčas
Nošení jmenovky