Zpravodaj
Jednoduché účetnictví pro základní organizace OS UNIOS
14.12.2023 | Zpravodajství OS | Pro členy svazu | Přečteno: 767x

V průběhu letošního roku jsme se s Vámi potkávali na regionálních i centrálních školeních. Především na centrálních školeních, na kterých jsme měli vyhrazený prostor pro školení hospodářek, jsme s vámi diskutovali možnost vytvoření nového „Jednoduchého účetnictví“ pro usnadnění vaší odborové činnosti a váš případný zájem o tuto námi nabízenou novinku.

Protože váš zájem byl velký, slíbili jsme vám, že jej pro vás do konce roku vytvoříme.

Připravili jsme pro vás úplně nový a velmi přehledný soubor, ve kterém můžete od roku 2024 vést jak Pokladní knihu, tak Knihu bankovních dokladů.

První list souboru Základní údaje o ZO vás navede k vyplnění údajů, které se automaticky propíší na další listy, do jednotlivých knih a výkazů.

Následně si nově můžete v obou knihách z připraveného seznamu vybrat, o jakém druhu příjmu či výdaje účtujete. Takto vybraný druh příjmu či výdaje se následně automaticky přiřadí do správného řádku na listu Rozpočet a do správných řádků v Přehledu o majetku a závazcích a Přehledů o příjmech a výdajích.

Poslední dva listy jsou věnované inventarizaci. Zde je pro vaši potřebu připravený Inventarizační zápis a také Korunová výčetka pro provedení inventury pokladní hotovosti. Tento list je provázaný s Pokladní knihou tak, že po vyplnění údajů o pokladní hotovosti sám zkontroluje, zda zjištěný stav pokladní hotovosti souhlasí se zůstatkem v pokladní knize.

Tento nově vytvořený soubor pro vedení jednoduchého účetnictví je vám k dispozici na vyžádání u vašeho regionálního manažera. Jeho používání je velmi jednoduché a byl vytvořen tak, aby vám co nejvíce usnadnil práce spojené s hospodařením vaší základní organizace.

Pokud budete mít k jeho používání jakékoli dotazy, tak se neváhejte obrátit na účetní svazu paní Petru Kulhánkovou nebo ekonomku svazu paní Janu Koudelkovou.

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Témata
ekonomika
Foto k článku
Další články
Připojte se k protestu 21. května 2024 ve 12.00 na Malostranském náměstí v Praze
MÁTE PADÁKA – Kampaň proti výpovědi bez udání důvodu – Dneska my, zítra vy
OS UNIOS SLAVÍ 30 LET
Hezké Vánoce a šťastný nový rok
Podpořte Den protestů ČMKOS i svým podpisem
Přijďte na demonstraci „Za lepší budoucnost ČR“ dne 27. 11. 2023 ve 12.00 hod. na Palachovo náměstí v Praze
Protestní setkání odborových svazů rozpočtových a příspěvkových organizací
Děkujeme, že jste podepsali petici organizovanou ČMKOS proti odchodu do důchodu v 68 letech a za dřívější odchod do důchodu v náročných profesích.
Podporujeme stávkovou pohotovost ČMKOS
ČMKOS vyhlásila stávkovou pohotovost
Cíle kolektivního vyjednávání 2023
Bylo, nebylo
Sportovní hry v Jetřichovicích
Demonstrace proti chudobě
Chystáme se na demonstraci
Sportovní hry v Jetřichovicích budou!
Turistika Kostelec u Zlína
Manifestační mítink ČMKOS
23. červen – Mezinárodní den veřejných služeb
Reakce odborových svazů veřejných služeb a správy na výsledky vyjednávání o platech na rok 2022