Zpravodaj
Matějská začíná
28.02.2019 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 537x

V sobotu 23. února odstartovala každoroční Matějská pouť. Ta letošní potrvá do 22. dubna a strávit zde můžete víkendy a až na pondělky i každý všední den.

Pouť má dlouholetou tradici, která sahá až do 16. století, dle záznamů Národní knihovny do roku 1595, kdy se datuje první putování ke kostelu sv. Matěje v Dejvicích, a to kvůli vyhlášení odpustků pro poutníky do zdejšího kostela. Postupem času se pouť přesouvala a konala se na různých místech, až roku 1963 zakotvila na Výstavišti v Holešovicích v někdejším Parku kultury a oddechu Julia Fučíka. A právě na Výstaviště se můžeme za zábavou a atrakcemi vypravit i dnes.

Horská dráha, lochneska, kolotoče, houpačky a skákací hrady, střelnice, zámek hrůzy a další a další atrakce, k tomu cukrová vata nebo perníkové srdce jako suvenýr – nic z toho na Matějské nebude chybět. Nově vás čekají i farmářské trhy, které budou probíhat vždy od pátku do neděle. V rámci pouti se dne 1. dubna uskuteční také akce Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů, kdy budou všem zdravotně postiženým atrakce i doprovodný program přístupné zdarma.

Za vstupenku zaplatíte o víkendových dnech 30 korun, v ostatní dny je zdarma. Vstup navíc mají volný všechny děti, které ještě nedorostly do výšky 120 cm. Novinkou je pak možnost zakoupení vstupenky v síti Ticketportal, čímž se vyhnete frontám a budete moci rovnou zamířit k vyhlédnutým atrakcím.

Do systému vložil: TICHÁ Anna
Další články
Titulek
Mezinárodní vzpomínkový den
Světový den zvýšení povědomí o autismu
O přestupném roce
Jaká výročí nás čekají v roce 2020?
PF 2020
Půjdem spolu na betlémy...
Svatomartinské slavnosti
Za dobrým vínem a příjemnými zážitky
Filmové a pohádkové hrady a zámky podruhé
Na hrady a zámky. Filmové a pohádkové...
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti
Vodní skluzavky
Český den proti rakovině
Česko svítí modře