Zpravodaj
Letošní sportování zahájeno!
12.06.2023 | Zpravodajství OS | Pro členy svazu | Přečteno: 518x

Minulý víkend, ve dnech 2. až 4. června, se konaly první sportovní hry tohoto roku. Za turistikou jsme se rozjeli na Šumavu. Letošní sportování je tedy zahájeno!

Po roce jsme se vrátili do hotelu Zadov, kde se konala první turistika. V letošním roce již na hotelu vše fungovalo a nic nám tedy nebránilo užít si další společný sportovní víkend.

Ten byl jako obvykle zahájený páteční večeří, po které dostali všichni turisté potřebné instrukce na sobotní výšlap. V sobotu po snídani postupně, ve stanovených časových intervalech, vyrazilo všech 9 družstev vybavených mapou a instrukcemi obdivovat okolí Zadova.

Trasy byly připraveny dvě, ta kratší měla 15 km. Začínala od hotelu stoupáním k hotelu Olympia, pokračovala po modré na Zlatou studnu, kde byla první kontrola. Dále směr Popelná k chatě Na Losenici, kde na turisty čekala druhá kontrola a jediný občerstvovací bod. Toho samozřejmě všichni turisté a turistky plně využili. Z druhé kontroly se vyráželo zpět po červené k rozcestníku U Nového mostu. Zde už měli v nohách kolem 13 km a zbývaly jim pouhé 2 km směr hotel Churáňov do cíle zpět v hotelu Zadov.

Druhá trasa měla přes 20 km. Z druhé kontroly se turisté vydali po žluté směr Nicov – Pod Milovským vrchem, dále směr Krousov a pokračovali po zelené směr Churáňov a turistický rozcestník U Josefů. Tady už měli v nohách přes 16 km, a ještě měli čtvrt trasy před sebou. Třetí kontrola byla u penzionu Pod Klostermannovou skálou, odkud se vydali směr hotel Churáňov a do cíle zpět na hotel Zadov.

Aby toho neměli po celém dni v nohách málo, tak si naši zdatní turisté na konci cesty ještě přidali výšlap s cílovou odměnou v cukrárně Anička nad hotelem Zadov.

Po večeři pro ně byla připravena soutěž o zajímavé ceny ve stylu „Co na to Češi?“, upravená do podoby „Co na to odboráři?“. Po skončení soutěže se plynule navázalo v zábavě a tanečním večeru ve stylu Popletených Vánoc. A nebyly by to Vánoce bez stromečku, cukroví a dárků. Pro všechna zúčastněná družstva jsme jako odměnu za splnění náročných tras měli připraveny dárečky, které nám místo Ježíška nadělilo vedení našeho svazu, jemuž ještě takto děkujeme.

Během večera jsme od vás dostali zajímavé návrhy na tematický večer v příštím roce. Děkujeme za inspiraci.

Po nedělní snídani jsme se všichni rozjeli zpět domů. A my se na vás těšíme opět za dva týdny v hotelu Barborka na turnaji v šipkách. A nebojte, špekáčky opět budou!

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Témata
SSH - turistikaSSH 2023
Foto k článku
Další články
Podpořte Den protestů ČMKOS i svým podpisem
Přijďte na demonstraci „Za lepší budoucnost ČR“ dne 27. 11. 2023 ve 12.00 hod. na Palachovo náměstí v Praze
Protestní setkání odborových svazů rozpočtových a příspěvkových organizací
Děkujeme, že jste podepsali petici organizovanou ČMKOS proti odchodu do důchodu v 68 letech a za dřívější odchod do důchodu v náročných profesích.
Podporujeme stávkovou pohotovost ČMKOS
ČMKOS vyhlásila stávkovou pohotovost
Cíle kolektivního vyjednávání 2023
Bylo, nebylo
Sportovní hry v Jetřichovicích
Demonstrace proti chudobě
Chystáme se na demonstraci
Sportovní hry v Jetřichovicích budou!
Turistika Kostelec u Zlína
Manifestační mítink ČMKOS
23. červen – Mezinárodní den veřejných služeb
Reakce odborových svazů veřejných služeb a správy na výsledky vyjednávání o platech na rok 2022
Výzva POS OS UNIOS na pořadatelství svazových sportovních her 2023
Mimořádný příspěvek při karanténě/izolaci – tzv. izolačka
Nový rok 2022
Program Antivirus prodloužen a rozšířen