Poradenství
Osobní spis
03.06.2019 | Poradenství | Od našich členů | Přečteno: 153x

Dotaz: Velice rád bych se podíval do svého osobního spisu, který na mě vede zaměstnavatel. Mám vůbec na to právo? Může do něho nahlížet kterýkoliv vedoucí zaměstnanec a člen dozorčí rady?

Odpověď: Ano, máte na to právo. Vyplývá to z § 312 odst. 3 zák. práce. Na náklady zaměstnavatele si dokonce můžete z dokladů v něm obsažených činit výpisky a pořizovat si stejnopisy. Do osobního spisu zaměstnance nemůže nahlížet kterýkoliv vedoucí, ale pouze vedoucí zaměstnanci, kteří mu jsou nadřízeni. Člen dozorčí rady do osobního spisu zaměstnance nahlížet nesmí. Vyplývá to z § 312 odst. 2 zák. práce.

Do systému vložil:
JUDr. ZRUTSKÝ Jaromír
Témata
dotazy-clenupravo
Další články
Titulek
Dovolená
Přestávky v práci
Zákaz kouření na ulici
Poskytování stravenek
Výpověď z pracovního poměru