Zpravodaj
Potvrzení o zaměstnání, tzv. zápočtový list
05.12.2017 | Zpravodajství OS | Články | Přečteno: 150x

Dotaz: Na jednom školení jsem slyšela, že zápočtový list je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci, ale když si pro něj zaměstnanec nepřijde, nemusí mu ho posílat. Je to pravda?

Dotaz: Na jednom školení jsem slyšela, že zápočtový list je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci, ale když si pro něj zaměstnanec nepřijde, nemusí mu ho posílat. Je to pravda?

Odpověď: Není to pravda. S tímto právním názorem se však skutečně lze setkat. Protože se jedná o písemnost týkající se skončení pracovního poměru, je nutné ho zaměstnanci podle § 334 odst. 1 zák. práce doručit do vlastních rukou. Jestliže mu ho nelze předat osobně, je třeba mu jej poslat do vlastních rukou prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Postup doručování upravuje § 336 zák. práce. Při jeho doručování je tedy nutné postupovat stejným způsobem jako při doručování např. výpovědi.

JUDr. Jaromír Zrutský       

Do systému vložil:
JUDr. ZRUTSKÝ Jaromír
Témata
pravo
Další články
Titulek
Za dobrým vínem a příjemnými zážitky
Filmové a pohádkové hrady a zámky podruhé
Na hrady a zámky. Filmové a pohádkové...
Slavíme! Máme co!
Červnové pivní slavnosti