Poradenství
Potvrzení o zaměstnání, tzv. zápočtový list
03.12.2018 | Poradenství | Od našich členů | Přečteno: 75x
Dotaz: Někde jsem se dočetla, že v zápočtovém listu se již nebude uvádět výše průměrného výdělku. Je to pravda?

Odpověď: Ano, je to pravda. Podle § 313 odst. 2 zák. práce údaje o výši průměrného výdělku a o dalších skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti je zaměstnavatel povinen uvést pouze na žádost zaměstnance v odděleném potvrzení. Tento údaj (výši průměrného výdělku) tedy nesmí uvést v potvrzení o zaměstnání. Nová právní úprava má svou logiku. Především není nutné ani vhodné, aby nový zaměstnavatel musel znát výši jeho výdělku u předchozího zaměstnavatele. V některých případech to mohlo zaměstnance i poškodit, protože mu zaměstnavatel stanovil nižší mzdu, než původně chtěl.

Doplňuji ještě, že pro případ Vaší evidence jako uchazeče o zaměstnání na úřadu práce je třeba, aby zaměstnavatel vyplnil předepsaný formulář Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti vydané podle § 313 odst. 2 zákoníku práce při skončení pracovněprávního vztahu, který naleznete zde: http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/formulareobcana/pz_ppv.pdf. V tomto formuláři je pak údaj o výši Vašeho průměrného výdělku uveden, protože slouží pro výpočet podpory v nezaměstnanosti.

Do systému vložil:
JUDr. ZRUTSKÝ Jaromír
Témata
pravo
Další články
Titulek
Příspěvek na dopravu od zaměstnavatele
Přenosné hasicí přístroje
Formulář Potvrzení odborové organizace o výši zaplaceného členského příspěvku pro účely snížení základu daně z příjmů fyzických osob
Souběh stravného a stravenky
Stravenka